Dom seniora Gdańsk: Prywatny dom opieki Gdynia, Sopot, Trójmiasto

Nasz prywatny dom opieki "Przy Lesie" mieści się w Górze - raptem 30-60 minut drogi od Trójmiasta (Gdynia, Gdańsk, Sopot). Zielone lasy i malownicze jeziora tworzą fantastyczny klimat do spędzenia pogodnej jesieni życia w naszym ośrodku zdala od Trójmiasta. Wystarczająca odległość od trójmiejskiego zgiełku oraz świeże powietrze to dodatkowe wartości. Stosunkowo bliska odległość od stacji SKM Trójmiasto ułatwia bliskim osobom przedostanie się do tej spokojnej okolicy.

Staramy się zachować kameralne grono mieszkańców, co przekłada się na zapewnienie odpowiedniej jakości opieki i komfortu. 

Od lat dysponujemy pozwoleniem wydanym przez Wojewodę Pomorskiego - dzięki temu możemy prowadzić ośrodek specjalizujący się w opiece nad osobami w podeszłym wieku, które borykają się z chorobą Parkinsona, Alzheimerem, demencją, z niepełnosprawnościami czy też z chorobami przewlekłymi.

Dbamy o to, aby każdy z naszych pensjonariuszy miał zapewnioną odpowiednią dawkę rozrywki, a nade wszystko - był bezpieczny i poddawany cyklicznym kontrolom lekarskim. Taka całodobowa opieka jest trudna do osiągnięcia nawet w przypadku zamieszkania bliskiej osoby z seniorem.

Co możemy zaproponować w naszym prywatnym domu opieki?

  • bezpieczeństwo - kameralne grono pensjonariuszy zdecydowanie ułatwia zapanowanie nad grupą i zapewnienie należytej ochrony.

  • wsparcie lekarskie - nasz dom seniora zapewnia nie tylko regularne badania i pomiary ciśnienia, ale ułatwia także kontakty ze specjalistami na NFZ.

  • smaczną kuchnię - wszystkie dania są przyrządzane w ośrodku na bazie jakościowych składników. Regularnie oferujemy 4-5 posiłków, które są przeplatane zdrowymi przekąskami i napojami

  • wsparcie w praktykowaniu religii - poza wizytami duszpasterskimi organizujemy też wyjazdy do kościoła.

  • rodzinną atmosferę - dbamy o nawiązanie, a następnie o utrzymanie bliskich relacji z mieszkańcami naszego domu opieki. Ufamy, że empatyczne podejście do każdego pensjonariusza pozwoli wpłynąć na jego samopoczucie i kondycję psychiczną.

  • fachową opiekę - wyraża się ona nie tylko w dostępie do lekarzy, ale i codziennej troskliwej opiece profesjonalistów. Ich działania wspierają także inne oddane osoby.

  • rehabilitacja - regularna dawka ruchu pozwala utrzymać ciało w odpowiedniej kondycji.

  • codzienna pomoc - dotyczy to całego spektrum życia seniora - zarówno pomocy w pielęgnacji, jak i przy ubieraniu się, zażywaniu leków, sprzątaniu czy ścieleniu łóżka.

  • animacje czasu wolnego - terapia zajęciowa czy inne formy rozrywki aktywizujące umysł lub ciało - to wszystko jest dostosowywane do potrzeb i możliwości naszych mieszkańców.

  • schludne pokoje - nasz dom opieki posiada pokoje jedno-, dwu-, jak i trzyosobowe. Są umeblowane oraz wyposażone w specjalny system, który pozwala przywołać opiekuna w razie nagłej potrzeby.


Troska o zapewnienie dobrego samopoczucia - zarówno psychicznego jak i fizycznego - jest głównym dążeniem naszego domu seniora. Wyraża się to nie tylko poprzez zagwarantowanie bezpieczeństwa, kontrole lekarskie czy zdrową dietę. Wspiera to rehabilitacja, atrakcyjne zajęcia dodatkowe oraz życzliwy personel.

Nasz dom opieki jest położony w bliskiej odległości od takich miast jak Gdańsk, Gdynia, Sopot (Trójmiasto) czy Kolbudy, co ułatwia skomunikowanie z członkami rodziny i odwiedziny w naszym ośrodku.

Na uwagę zasługuje także nasz personel - tworzą go nie tylko etatowi opiekunowie, ale i lekarze, rehabilitanci, terapeuci czy wolontariusze. 

Dostosowujemy nasze działania do potrzeb i oczekiwań seniorów. Wiemy, jak fachowo zająć się osobami z demencją, chorobą Parkinsona, Alzheimera, z niepełnosprawnościami czy chorobami przewlekłymi.

Napisz do nas
lub zadzwoń 698 608 664