Dom seniora Strzepcz: Prywatny dom opieki Linia, Miłoszewo, Nowa Huta

Rodzinny Dom Opieki "Przy Lesie" mieści się w Górze, około 30-40km od Strzepcz za Szemudem, Tłuczewo, Miłoszewo, Nowa Huta, Bącz, Linia, Niepoczołowice, Potęgowo, Skrzeszewo, Załakowo, Bącz, Hopy. W okolicy znajduje się las i malownicze jeziora. To wszystko tworzy świetne warunki do wypoczynku i spędzenia jesieni życia w pięknym otoczeniu. Wystarczająca odległość od miejskiego chaosu stwarza optymalne środowisko do prowadzenia domu seniora. Istotnym atutem tego miejsca jest relatywnie mała liczba pensjonariuszy. Wynika to z tego, że chcemy zapewnić naszym mieszkańcom jak najlepsze warunki i indywidualną opiekę. Kameralne grono osób, które przebywają w naszym ośrodku pozwala sprostać temu dążeniu.

Pobliska stacja SKM Trójmiasto ułatwia regularne składanie odwiedzin bliskim osobom, które znajdują się w domu seniora.

Uzyskane zezwolenie od Wojewody Pomorskiego daje nam zielone światło na prowadzenie prywatnego domu opieki i zajmowanie się osobami niepełnosprawnymi, z chorobą Alzheimera, Parkinsona, z demencją czy też z chorobami przewlekłymi.

Nasi pracownicy troszczą się o to, aby zapewnić stymulację umysłową i ruchową - pozwoli to bowiem na podtrzymanie seniora w dobrej kondycji i spowolni ograniczanie sprawności ruchowej czy intelektualnej. Czuwamy także nad zapewnieniem bezpieczeństwa i komfortu.

Domowe posiłki i życzliwa atmosfera umożliwiają naszym seniorom szybszą adaptację do nowego miejsca i czerpania przyjemności podczas pobytu w naszym domu opieki.

Oferujemy:

  • opiekę medyczną - zarówno w ramach regularnych badań i wizyt lekarza pierwszego kontaktu, jak i w postaci inicjowania wizyt z innymi specjalistami, także na NFZ.

  • zdrową dietę - wszystkie posiłki w naszym prywatnym domu opieki są przyrządzane na miejscu i ze świeżych składników. Oferujemy regularne pory wydawania dań oraz przekąski i napoje w tzw. międzyczasie.

  • rodzinną atmosferę - wierzymy, że życzliwe kontakty i odpowiednie podejście personelu do mieszkańców w naszym domu opieki pozwolą wypracować bliskie relacje i poczucie wspólnoty.

  • fachową opiekę - nasz dom seniora tworzą wykwalifikowani specjaliści - począwszy od opiekunów, przez medyków, terapeutów czy rehabilitantów. W codziennych działaniach uzyskujemy także wsparcie od wolontariuszy.

  • pomoc w codziennych czynnościach - zdajemy sobie sprawę, że wraz z upływem czasu takie działania jak ubieranie się, higiena czy zachowanie swojego pokoju w porządku może być niemałym wyzwaniem. Nasi opiekunowie wesprą w tych aktywnościach każdą osobę, które będzie tego potrzebować.

  • eventy okolicznościowe - we wspólnym gronie celebrujemy urodziny i święta.

  • religia - wspieramy naszych mieszkańców w ich wierze, organizujemy także wyjazdy do pobliskich kościołów.

  • rehabilitację - wszyscy nasi podopieczni są pod opieką rehabilitanta, który opracowuje indywidualne zestawy ćwiczeń dla każdego mieszkańca naszej placówki.

  • animacje czasu wolnego - dbamy o stymulację ruchową i umysłową seniorów - to ważny punkt w naszym prywatnym domu opieki.

  • funkcjonalne pokoje - każdy z nich jest umeblowany i ma system, który pozwala na przywołanie opiekuna w razie potrzeby.

Nasza placówka jest zlokalizowana w pobliżu takich miejscowości jak Strzepcz, Tłuczewo, Miłoszewo, Potęgowo, Skrzeszewo, Załakowo, Bącz, Hopy, Nowa Huta, Bącz, Linia, Niepoczołowice. Dobre połączenie komunikacyjne przekłada się także na możliwość składania regularnych wizyt bliskim członkom rodziny.

Mamy pełną świadomość, że początkowo decyzja o umieszczeniu członka rodziny w prywatnym domu seniora może budzić wiele kontrowersji. Warto jednak spojrzeć na to z innej perspektywy - nasza placówka zapewni całodobową ochronę i opiekę. Takie warunki nie są możliwe do zapewnienia przy regularnym trybie życia. Bliskość stacji SKM Trójmiasto pozwala także osobom niezmotoryzowanym na cykliczne odwiedziny.

Nasz zespół tworzy grono doświadczonych specjalistów, którzy będą wiedzieć jak poradzić sobie w trudnych sytuacjach i z osobami borykającymi się z chorobami przewlekłymi, Parkinsonem czy Alzheimerem. Medycy, opiekunowie, terapecui zajęciowi, rehabilitanci - oni wszyscy będą czuwać nad zapewnieniem opieki i komfortu bliskiemu Ci seniorowi. Życzliwa, domowa atmosfera uprzyjemni pobyt i pomoże w szybkim odnalezieniu się w nowej sytuacji.

 

Napisz do nas
lub zadzwoń 698 608 664