Dom seniora Żukowo: Prywatny dom opieki Glincz, Borcz, Sulmin

Nasz prywatny dom opieki "Przy Lesie" mieści się w Górze niedaleko Trójmiasta oraz bliskiej odległości od Żukowo przy Chwaszczynie, Leźno, Niestępowo, Sulmin, Przyjaźń, Glincz, Babi Dół, Borowo, Dzierżążno, Mezewo, Kiełpino, Borcz, Wyczechowo, Egiertowo. Lasy i jeziora w pobliżu dodatkowo wpływają na uatrakcyjnienie okolicy i sprawiają, że to doskonała przestrzeń na prowadzenie ośrodka dla osób starszych. Kameralna atmosfera pomaga w zapewnieniu indywidualnej opieki nad każdym z pensjonariuszy. Bliska odległość od stacji SKM Trójmiasto ułatwia wizyty członków rodziny, a dobra komunikacja z okolicznymi miejscowościami rozszerza możliwości dogodnego dojazdu.

Nasz prywatny dom opieki dysponuje pozwoleniem wydanym przez Wojewodę Pomorskiego, które to umożliwia założenie placówki specjalizującej się w opiece nad osobami starszymi. Są to seniorzy z demencją, chorobą Parkinsona, Alzheimerem, z niepełnosprawnościami czy też z chorobami przewlekłymi. Nasz doświadczony personel doskonale wie jak postępować z pacjentami, którzy borykają się z tymi problemami. Przykładamy ogromną wagę do zapewnienia bezpieczeństwa dzięki całodobowej opiece. Staramy się, aby czas spędzony w tym miejscu był przyjazny dla wszystkich osób, które znajdują się w ośrodku.

Co zapewniamy w naszym domu opieki?

  • specjalistyczną opiekę medyczną - poza stałą kontrolą lekarza prowadzącego wspieramy naszych podopiecznych w ich staraniach o poprawę swojego stanu zdrowia. Wyraża się to w postaci inicjowania wizyt ze specjalistami, w tym również na NFZ.

  • fachową opiekę - nasz personel ma doświadczenie w zajmowaniu się seniorami, również tymi schorowanymi. 

  • smaczną dietę - wszystkie posiłki są przyrządzane ze sprawdzonych składników. Poza regularnymi 4-5 daniami oferujemy także przekąski oraz napoje.

  • wspólne świętowanie - dotyczy to zarówno urodzin, imienin, jak i świąt kościelnych.

  • wsparcie w praktykowaniu religii - zapewniamy opiekę duszpasterską, dla chętnych organizujemy też wyjazdy do pobliskiego kościoła.

  • atrakcje w czasie wolnym - nasi animatorzy dbają o to, aby pensjonariusze naszego domu seniora dostarczali także rozrywek. Są one zawsze dostosowane do możliwości i predyspozycji. Zapewniamy także terapię zajęciową.

  • komfortowe pokoje - nasi mieszkańcy mogą przebywać w pokoju samotnie, albo z jednym lub dwoma towarzyszami. Każde takie pomieszczenie jest umeblowane i wyposażone w system przywoławczy.

  • rehabilitację - wiemy, jak istotną rolę ma odpowiednio dobrana dawka systematycznego ruchu. Ćwiczenia są potrzebne w każdym wieku - odpowiednio dobrane pozwolą zapewnić ciało jak i umysł w dobrej kondycji oraz opóźnić ograniczenie sprawności ruchowej.  Wszyscy nasi pensjonariusze są objęci podstawową opieką specjalisty.


Misją naszego domu seniora w Górze jest zapewnienie dobrostanu jego mieszkańcom. Zależy nam na tym, aby nasz ośrodek zapewniał spokój i komfort. Samo podjęcie decyzji przez członków rodziny o przekazaniu osoby bliskiej do takiego miejsca może być mocno dyskusyjne i wiązać się z wieloma wątpliwościami. Warto jednak zwrócić uwagę na ten problem z pozytywnej strony - pobliska stacja SKM Trójmiasto, oraz niedaleka okolica takich miejscowości jak Żukowo, Leźno, Niestępowo, Sulmin, Przyjaźń, Glincz, Babi Dół, Borowo, Dzierżążno, Mezewo, Kiełpino, Borcz, Wyczechowo, Egiertowo pozwoli na regularne odwiedziny. Zalety wynikające z umieszczenia członka rodziny w naszej placówce są z kolei niezliczone - dotyczy to choćby całodobowej opieki, wsparcia medyków, rehabilitacji czy diecie dostosowanej do potrzeb seniora. Nasz dom opieki tworzy sztab specjalistów, którzy codziennie pracują nad tym, aby zapewnić jak najlepsze warunki do życia osobom starszym. Zajęcia ruchowe i intelektualne, rehabilitacja, rodzinna atmosfera - to wszystko pozwala przyspieszyć proces adaptacyjny.

 

Napisz do nas
lub zadzwoń 698 608 664