Dom seniora Pruszcz Gdański: Prywatny dom opieki Rotmanka, Rokitnica

Prywatny dom opieki "Przy Lesie" jest zlokalizowany w Górze, do której względnie szybko można dojechać z Pruszcz Gdański, Przejazdowo, Bystra, Mokry Dwór, Rokitnica, Radunica, Rotmanka, Juszkowo, Cieplewo, Łęgowo, Żukczyn, Różyny, Jagatowo, Pręgowo, Żukczyn. Pobliskie lasy oraz jeziora nadają tej scenerii uroku. Cechą wyróżniającą ten ośrodek jest mała liczba mieszkańców. To z kolei pozwala zapewnić indywidualną opieką każdego pensjonariusza. Takie podejście to szansa na zwiększenie komfortu życia i samopoczucia. Pobliska stacja SKM Trójmiasto to możliwość regularnego odwiedzania bliskich w naszym domu seniora.

Od lat dysponujemy pozwoleniem wydanym przez Wojewodę Pomorskiego - dzięki temu możemy legalnie prowadzić ośrodek pomagający osobom starszym - z demencją, chorobą Parkinsona, Alzheimerem czy innymi chorobami wieku starczego. Nasz personel doskonale wie postępować w trudnych sytuacjach oraz jak zapewnić bezpieczeństwo. W połączeniu z dawką rozrywek, smaczną kuchnią i opieką medyczną gwarantuje seniorom doskonałe warunki do zasłużonego wypoczynku!

Gwarantujemy:

  • fachową opiekę - nasz prywatny dom opieki tworzą ludzie z doświadczeniem i empatią do drugiego człowieka.

  • wsparcie medyczne - poza regularnymi kontrolami lekarza prowadzącego pozwalamy sięgać po specjalistów dla konkretnych dolegliwości i chorób, w tym także na NFZ.

  • życzliwą atmosferę - wierzymy, że empatia i serdeczność wpłyną korzystnie na podniesienie komfortu życia naszych pensjonariuszy.

  • zdrową dietę - zapewniamy 4-5 regularnych posiłków, które są przygotowywane w naszym domu opieki. Ponadto zapewniamy też napoje i zdrowe przekąski.

  • pomoc w codzienności - dotyczy to zarówno higieny osobistej jak i ubierania się, ścielenia łóżka, wymiany pościeli czy innych czynnościach porządkowych.

  • wsparcie w religii - poza wizytami księży organizujemy też wyjazdy do pobliskich kościołów.

  • świętowanie we wspólnym gronie - dotyczy to zarówno obchodów imienin, urodzin czy też świąt kościelnych.

  • rehabilitację - każdy mieszkaniec naszego prywatnego domu opieki jest objęty podstawową rehabilitacją, które pomoże jak najdłużej utrzymać go w sprawności.

  • animacje czasu wolnego - nad uatrakcyjnieniem dni w naszym ośrodku czuwają także animatorzy. Opracowują oni indywidualny plan zajęć dla każdej grupy w zależności od oczekiwań i potrzeb.


Codzienna pielęgnacja, opieka i zapewnienie bezpieczeństwa jest misją naszej załogi. Tworzą ją wyjątkowi ludzie, oddani pensjonariuszom naszego domu opieki - począwszy od medyków, rehabilitantów, animatorów czy wolontariuszy, skończywszy na etatowych pracownikach.

Dobre połączenie i bliska odległość od takich miast jak Pruszcz Gdański, Przejazdowo, Bystra, Mokry Dwór, Rokitnica, Radunica, Rotmanka, Juszkowo, Cieplewo, Łęgowo, Żukczyn, Różyny, Jagatowo, Pręgowo, Żukczyn (niedaleko od Kaszub i Żukowa) sprawia, że odwiedzanie bliskiej osoby w naszym domu seniora jest wyjątkowo proste. Korzystna komunikacja z Trójmiastem ułatwi wizyty choćby po pracy!

Do każdego naszego mieszkańca staramy się podejść w indywidualny sposób. Wiemy jak opiekować się osobami z Alzheimerem, Parkinsonem, demencją czy innymi chorobami przewlekłymi. Powierzając nam pod opiekę bliską Ci osobę możesz mieć pewność, że uzyska ona bezpieczeństwo i całodobową opiekę.

Zazwyczaj umieszczenie członka rodziny w takim specjalistycznym ośrodku kojarzy się z odrzuceniem - zupełnie niesłusznie! Regularne wizyty w połączeniu z rodzinną atmosferą, jaka panuje w naszym ośrodku sprawiają, że nasi pensjonariusze szybko przechodzą przez proces adaptacyjny i zaczynają cieszyć się z uroków lokalizacji i infrastruktury ośrodka. Warto także podkreślić aspekt całodobowej opieki i zapewnienia bezpieczeństwa, jak również łatwy dostęp do medyka.

 

Napisz do nas
lub zadzwoń 698 608 664