Dom seniora Chwaszczyno: Prywatny dom opieki Banino, Warzenko, Miszewko

Dom Opieki "Przy Lesie" mieści się w Górze, kilkadziesiąt km od Chwaszczyno, Warzenko, Rębiska, Kielno, Miszewko, Miszewo, Tokary, Banino, Rębiechowo, Przodkowo, Nowa Huta. Bliska odległość od lasu i jezior sprawia, że jest to wymarzone miejsce do zamieszkania. Spędzenie jesieni życia w takich okolicznościach przyrody wydaje się być zwieńczeniem marzeń. Bliska okolica SKM Trójmiasto ułatwia składanie wizyt. Wojewoda Pomorski udzielił nam niezbędnego pozwolenia na prowadzenie placówki, która roztacza opieką osoby w podeszłym wieku, schorowane (Alzheimer, Parkinson, demencja, choroby przewlekłe) czy niepełnosprawne. Gwarantujemy całodobową opiekę i wsparcie medyków. Zespół naszego prywatnego domu opieki tworzą osoby oddane i pełne empatii do drugiego człowieka. Dzięki temu nasi pensjonariusze czują się tutaj jak u siebie. Te sprzyjające warunki do wypoczynku są także zwieńczone smacznymi posiłkami i opieką specjalistów.

Co oferujemy w naszym domu seniora?

  • kompleksowe wyżywienia - 4 posiłki w ciągu dnia są przyrządzane na bieżąco ze sprawdzonych składników. Pomiędzy posiłkami udostępniamy także zdrowe przekąski oraz napoje.

  • rodzinną atmosferę - wierzymy, że życzliwość do pensjonariuszy pozwoli im czerpać jeszcze większą satysfakcję z pobytu w naszym prywatnym domu opieki i wpłynie na ich komfort życia.

  • dogodne pokoje - udostępniamy zarówno trzyosobowe, jak i dwu- czy jednoosobowe sale do wypoczynku. Wszystkie z nich są umeblowane i wyposażone w system przywoławczy.

  • fachowa opieka - nasz dom opieki jest codziennie wspierany nie tylko przez stały personel, ale i przez medyków, rehabilitantów czy wolontariuszy.

  • dostęp do lekarzy specjalistów - poza prowadzącym lekarzem pomagamy takżę w inicjowaniu wizyt w ramach NFZ ze specjalistami.

  • eventy okolicznościowe - mowa tutaj o wspólnym celebrowaniu urodzin, Wigilii czy też Wielkanocy.

  • wsparcie przy codziennych zadaniach - mowa tu zarówno o higienie, ale i o ubieraniu się czy wykonywaniu podstawowych czynności gospodarczych (sprzątanie, ścielenie łóżek, wymiana pościeli).

  • opieka duszpasterska - wiemy, jak istotną rolę potrafi odgrywać wiara. Umożliwiamy wizyty w kościele poprzez organizację wyjazdów do pobliskich parafii.

  • animacje czasu wolnego - dbamy także o to, aby zadbać o stan fizyczny i intelektualny naszych seniorów. W zależności od ich potrzeb i możliwości opracujemy grupowe zajęcia, które uatrakcyjnią czas wolny.

  • rehabilitację - w ramach uzupełnienia czasu wolnego zachęcamy także do korzystania z możliwości rehabilitacji. Aktywizacja naszych podopiecznych może mieć dalekosiężne skutki!


Nasz dom seniora jest zlokalizowany w bliskiej odległości od takich miast jak Chwaszczyno, Warzenko, Rębiska, Kielno, Miszewko, Miszewo, Tokary, Banino, Rębiechowo, Przodkowo. To z kolei stanowi duże ułatwienie przy organizowaniu wyjazdów w ramach odwiedzin bliskiej osoby. Sama decyzja o oddaniu członka rodziny w ręce specjalistycznego ośrodka może być problematyczna - warto tutaj kierować się jednak dobrostanem drugiej strony. Zapewnienie całodobowej opieki, wsparcia medycznego i rehabilitacji jest w zasadzie nieosiągalne podczas pobytu w domu. Na sukces naszej placówki, a tym samym satysfakcję pensjonariuszy pracuje sztab osób - opiekunów, medyków, terapeutów, rehabilitantów i wolontariuszy. Różnorodność zajęć w czasie wolnym pozwala seniorowi spędzić jesień życia w miłej atmosferze na zajęciach, które dostarczają mu radości i odpowiadają jego predyspozycjom jak i oczekiwaniom.

Fachowo i z troską zajmiemy się osobami, które chorują na Parkinsona, Alzheimera, demencję czy inne choroby przewlekłe. Podejmujemy wszelkie możliwe działania, które pomogą w zahamowaniu choroby przy jednoczesnym poszanowaniu pacjenta. Zdrowe i zbilansowane posiłki, rodzinna atmosfera - to wszystko zwiększa komfort pobytu w naszym ośrodku. Zadowolenie naszych mieszkańców to priorytet!

 

Napisz do nas
lub zadzwoń 698 608 664