Dom seniora Lębork: Prywatny dom opieki Łeba, Linia, Cewice

Dom Opieki "Przy Lesie" mieści się w Górze  - średnio około 30-40km od Lębork, Linia, Rybki, Cewice, Siemirowice, Pieski, Rokity, Karwno, Mikorowo, Runowo, Potęgowo, Godętowo, Poganice, Łeba, Wicko, Cecenowo, Główczyce. W pobliżu znajdują się malownicze lasy i jeziora. To wszystko powoduje, że okolica sprzyja prowadzeniu ośrodka dla osób starszych. Wyróżnia nas kameralne grono pensjonariuszy - dzięki temu jesteśmy w stanie zapewnić odpowiednią opiekę każdemu z osobna. Dogodne położenie ułatwia z kolei wizyty członków rodzin. Bliska lokalizacja stacji SKM Trójmiasto to kolejny atut naszego domu seniora.

Posiadamy niezbędne zezwolenie umożliwiające prowadzenie specjalistycznej placówki przeznaczonej do opieki nad osobami starszymi - z chorobami przewlekłymi, chorobą Parkinsona czy Alzheimera. Nasz personel jest w pełni przeszkolony i doświadczony w prowadzeniu zajęć wpływających na aktywizację ruchową i intelektualną. Z kolei całodobowa opieka zapewni poziom bezpieczeństwa, którego trudno szukać w warunkach domowych. Regularna kontrola medyczna w połączeniu z domowymi posiłkami zapewni poprawę komfortu naszych podopiecznych. 

Co oferujemy mieszkańcom prywatnego domu opieki "Przy Lesie"?

  • specjalistyczne wsparcie medyczne - poza regularnymi badaniami przeprowadzanymi przez lekarza pierwszego kontaktu ułatwiamy także wizyty z medykami specjalizującymi się w chorobach naszych pensjonariuszy, również w ramach NFZ.

  • fachowe podejście- nasz dom opieki tworzą osoby doświadczone i odpowiednio przeszkolone w ramach zajmowania się osobami starszymi. Dotyczy to nie tylko medyków, ale i etatowych opiekunów. To wszystko przekłada się z kolei na zadowolenie naszych mieszkańców.

  • rodzinną atmosferę - do każdego zwracamy się z życzliwością i szacunkiem. Robimy wszystko, aby jesień życia spędzona w naszym prywatnym domu opieki była pogodna i radosna. Pensjonariuszami zajmujemy się dokładnie w taki sposób, jakiego sami byśmy oczekiwali.

  • rehabilitację - wierzymy, że odpowiednio dobrana dawka ćwiczeń pomoże w zachowaniu sprawności fizycznej przez długi czas - dlatego też każdy mieszkaniec naszego domu opieki jest objęty podstawową rehabilitacją

  • zdrowe posiłki - prowadzimy kuchnię na miejscu i bazujemy na świeżych i jakościowych składnikach. Poza regularnymi porami posiłków udostępniamy także zdrowe przekąski i napoje.

  • wygodne pokoje - udostępniamy sale dla 1 osoby, dwóch lub trzech - każda z nich jest umeblowana i wyposażona w system przywoławczy.

  • możliwość praktykowania kultu religijnego - poza opieką duszpasterską podejmujemy się też organizowania wypraw do okolicznych kościołów.

  • udzielamy naszej pomocy przy codziennych czynnościach takich jak ubieranie się, poranna czy wieczorna toaleta, sprzątanie. Nie zostawimy nikogo bez wsparcia!

  • organizację imprez okolicznościowych - mowa tutaj nie tylko o wspólnym świętowaniu Wielkanocy czy Świąt Bożego Narodzenia, ale również o celebrowaniu urodzin i innych okazji.

  • animację czasu wolnego - dbamy o to, aby czas spędzony w naszym ośrodku był przyjemny i upływał w miłej atmosferze. W tym celu zapewniamy zajęcia aktywizujące zarówno ciało jak i umysł.

Zapewnienie jak najlepszych warunków do życia naszym mieszkańcom to misja ośrodka "Przy Lesie". Zazwyczaj decyzja o skierowaniu członka rodziny do specjalistycznej placówki jest poprzedzona długimi analizami. Warto jednak wziąć pod uwagę, że oddając bliską osobę w takie miejsce zyskuje się gwarancję całodobowej ochrony i opieki medycznej, co w codziennych warunkach jest raczej niemożliwe.

Bliska odległość od miejscowości takich jak Lębork, Linia, Rybki, Cewice, Siemirowice, Pieski, Rokity, Karwno, Mikorowo, Runowo, Potęgowo, Godętowo, Poganice, Łeba, Wicko, Cecenowo, Główczyce powoduje, że mamy u siebie pensjonariuszy z bliskich okolic.

Nasz zespół tworzy grono specjalistów, którzy poza niezbędnymi kwalifikacjami z oddaniem zajmują się podopiecznymi naszego domu opieki. Pracownicy etatowi, wolontariusze, medycy i rehabilitanci - to grono zaangażowanych osób, które dbają o dobro pensjonariuszy. 

Wiemy jak zadbać o osoby z osoby z chorobą Parkinsona, Alzheimera czy z niepełnosprawnościami lub demencją. 

Zdrowe posiłki, urozmaicone zajęcia, rehabilitacje, bezpieczeństwo - to wszystko wpływa na podniesienie jakości życia.

Napisz do nas
lub zadzwoń 698 608 664