Dom seniora Kolbudy: Prywatny dom opieki Kowale, Straszyn, Przywidz

Nasz prywatny dom opieki "Przy Lesie" mieści się w Górze w bliskiej odległości od innych trójmiejskich lokalizacji, takich jak Kolbudy, Kowale, Borkowo, Straszyn obok Pruszcza Gdańskiego, Łapino, Czapielsk, Jodłowno, Pomlewo, Szklana Góra, Mierzeszyn, Przywidz. Atutem tej okolicy jest wystarczająca odległość od miasta, która zapewni ciszę i spokój. Malownicze lasy i jeziora to kolejne zalety tego miejsca, które wpływają na podniesienie komfortu życia mieszkańców naszego domu seniora. Lokalizacja jest dogodna także dla bliskich członków rodziny - stacja SKM Trójmiasto umożliwia składanie cyklicznych wizyt.

Pozwolenie uzyskane od Wojewody Pomorskiego umożliwia prowadzenie specjalistycznego ośrodka, w którym osoby starsze, z demencją, chorobą Parkinsona, Alzheimerem czy innymi chorobami przewlekłymi mogą być fachowo zaopiekowane. Nasz prywatny dom opieki tworzą specjaliści - zarówno medycy, jak i rehabilitanci czy etatowi opiekunowie. Naszym głównym celem jest zapewnienie bezpieczeństwa oraz rodzinnej atmosfery.

Co zapewniamy w naszym domu seniora?

  • opiekę medyczną - mamy tu na myśli nie tylko standardową opiekę lekarza prowadzącego. Wspieramy także naszych podopiecznych w korzystaniu z pomocy specjalistów - także na NFZ.

  • fachową opiekę - 24/7 nasi seniorzy są pilnowani przez wykwalifikowanych pracowników, którzy z życzliwością i oddaniem czuwają nad bezpieczeństwem mieszkańców.

  • rodzinną atmosferę - każdy z pracowników podchodzi do seniorów z szacunkiem i empatią. Takie podejście pozwala szczególnie nowym osobom poczuć się jak u siebie.

  • regularne i zdrowe posiłki - wszystko przyrządzane jest na świeżo w naszym prywatnym domu opieki. Poza standardowymi 4-5 posiłkami dziennie udostępniamy także pożywne przekąski oraz napoje.

  • funkcjonalne pokoje - każdy z nich jest umeblowany i wyposażony w podstawowe sprzęty oraz system przywołujący opiekuna. Posiadamy pokoje dla jednej osoby, dwóch oraz trzech.

  • wsparcie przy codziennych zadaniach - mowa tu nie tylko o higienie czy ubieraniu, ale także przy zmianach pościeli czy ogólnym zachowaniu porządku.

  • świętowanie - dla podtrzymania jak najlepszych relacji wspólnie celebrujemy takie wydarzenia jak np. święta kościelne czy też imieniny lub urodziny naszych mieszkańców.

  • religia - nasz dom opieki wspiera także seniorów w ramach wizyt w kościele i opieki duszpasterskiej.

  • aktywne spędzanie czasu wolnego - nasi animatorzy starają się wprowadzić rozrywki zarówno intelektualne jak i ruchowe, w tym także możliwość udziału w terapii zajęciowej.

  • rehabilitację - każdy nasz pensjonariusz jest zachęcany do skorzystania z usług rehabilitanta, który doskonale zna potrzeby i możliwości seniorów.


Zapewnienie dobrej formy jak i samopoczucia mieszkańcom naszego ośrodka to główny cel, jaki nam przyświeca.

W naszym domu opieki każda osoba zostanie otoczona opieką z taką samą troską i zaangażowaniem. Czuwanie nad bezpieczeństwem, opieka medyczna, zajęcia aktywizujące - takie warunki raczej ciężko zapewnić seniorowi w ramach tradycyjnego życia w pędzie. Bliska odległość od takich miast jak Kolbudy, Kowale, Borkowo, Straszyn, Łapino, Czapielsk, Jodłowno, Pomlewo, Szklana Góra, Mierzeszyn, Przywidz ułatwia wizyty rodzinie, a tym samym - poprawi komfort seniorów. Nasz personel tworzy grono wyspecjalizowanych i empatycznych osób, które będą w stanie zapewnić odpowiednią opiekę na najwyższym poziomie. Poza medykami, opiekunami, animatorami oraz rehabilitantami w naszych codziennych działaniach wspierają nas także zaangażowani wolontariusze.

To wszystko powoduje, że potrafimy doskonale zająć się osobami z Alzheimerem, Parkinsonem, demencją czy z niepełnosprawnościami. Zapewniamy rozrywki, zajęcia rehabilitacyjne, smaczną kuchnią oraz życzliwą atmosferę. Kameralne grono mieszkańców naszego domu seniora pozwoli zapewnić właściwą opiekę i uwagę każdemu z osobna!

 

Napisz do nas
lub zadzwoń 698 608 664