Dom seniora Kosakowo: Prywatny dom opieki Pierwoszyno, Mechelinki, Mosty, Rewa

Dom opieki "Przy Lesie" jest zlokalizowany w Górze, w dość bliskiej odległości od atrakcyjnych miejscowości takich jak Kosakowo, Pierwoszyno, Mechelinki, Mosty, Rewa, Suchy Dwór, Kazimierz, Dębogórze.

Wokół są jeziora i lasy, które uatrakcyjniają okolicę. Piękne widoki, świeże powietrze - to wszystko zapewnia doskonałe warunki do prowadzenia domu seniora.

Wyróżniającą cechą naszego ośrodka jest kameralne grono pensjonariuszy. Dzięki temu możemy stworzyć optymalne warunki dla każdego mieszkańca. Dogodne położenie oraz bliskie sąsiedztwo ze stacją SKM Trójmiasto ułatwia dojazd i składanie wizyt bliskim osobom znajdującym się na terenie naszego prywatnego domu opieki "Przy Lesie".

Pozwolenie uzyskane od Wojewody Pomorskiego pomaga nam w prowadzeniu ośrodka dostosowanego do potrzeb osób w podeszłym wieku, z chorobami przewlekłymi, niepełnosprawnym oraz z chorobą Parkinsona czy Alzheimera. 

Wsparcie personelu medycznego pozwala nam stale monitorować stan zdrowia pacjentów i zapewnić im fachową opiekę. Takie warunki z reguły nie są możliwe do spełnienia w tradycyjnych okolicznościach.

Staramy się zapewnić poczucie bliskości i bezpieczeństwa - to szczególnie ważne w początkowym etapie adaptacyjnym. Opieka specjalistów oraz zapewnienie dawki rozrywki - to wszystko stwarza optymalną przestrzeń do wypoczynku.

W naszym domu seniora zapewniamy:

  • komfortowe i schludne pokoje - dbamy o to, aby wspólna przestrzeń była dostosowane do potrzeb osób starszych. Nasi mieszkańcy mają do dyspozycji pokoje 1, 2 i 3-osobowe. Każdy z nich posiada podstawowe umeblowanie oraz system pozwalający na przywołanie opiekuna w razie potrzeby.

  • opiekę medyczną - zarówno lekarza pierwszego kontaktu, pielęgniarzy jak i dostęp do lekarzy specjalistów, w tym także w ramach NFZ.

  • rodzinną atmosferę - wiemy jak ważne w osiągnięciu dobrego samopoczucia jest zapewnienie przyjaznych relacji. Życzliwe stosunek do każego pensjonariusza wpływa na ogólne zadowolenie wszystkich mieszkańców.

  • wspólne celebrowanie świąt i urodzin - dzięki temu relacje w naszym domu opieki są stale zacieśniane.

  • pomoc przy codziennych czynnościach - mowa tu zarówno o higienie, jak i ubieraniu się czy utrzymaniu prywatnej przestrzeni w porządku.

  • pełne wyżywienie - wszystkie posiłki są przyrządzane na miejscu. Oferujemy regularne 4-5 porcji oraz przekąski i napoje.

  • opiekę duszpasterską - każdy pensjonariusz, który czuje potrzebę praktykowania kultu religijnego ma szansę uczestniczyć w spotkaniach z księdzem. Zapewniamy także wyjazdy do pobliskiego kościoła.

  • rehabilitację - wszystkie zajęcia ruchowe są dostosowane do możliwości i potrzeb pensjonariuszy. Regularna, choćby podstawowa aktywność fizyczna jest konieczna do zachowania dobrej kondycji oraz samopoczucia.

  • animacje czasu wolnego - zapewniamy atrakcje odpowiednie dla naszych pensjonariuszy - zarówno ruchowe jak i intelektualne.


Zapewnienie bezpieczeństwa, opieki medycznej i dobrego samopoczucia to podstawowe dążenie w naszym domu opieki. Decyzja o ulokowaniu członka rodziny w naszym ośrodku jest słuszna i pozwoli mu zapewnić całodobową kontrolę i wsparcie. Bliska lokalizacja do Kosakowo, Pierwoszyno, Mechelinki, Mosty, Rewa, Suchy Dwór, Kazimierz, Dębogórze pozwala gościć nam seniorów z okolicznych miejscowości. W skład naszego zespołu wchodzą zarówno medycy, jak i stali opiekunowie oraz wolontariusze, rehabilitanci i terapeuci. Staramy się dopasować zajęcia do oczekiwań i stanu zdrowia naszych pensjonariuszy.

Nasz prywatny dom opieki to miejsce prowadzone z pasją - dobro każdego mieszkańca jest dla nas kluczowe. Wspierające działania, które podejmujemy to rehabilitacja i towarzystwo życzliwych osób wraz z animacjami podczas czasu wolnego. Smaczne posiłki serwowane w stałych porach pomogą w zapewnieniu zdrowia i dobrego samopoczucia. Każdy mieszkaniec naszego prywatnego domu opieki jest dla nas ważny!

 

Napisz do nas
lub zadzwoń 698 608 664