Dom seniora Puck: Prywatny dom opieki Mrzezino, Żelistrzewo

Dom Opieki "Przy Lesie" znajduje się w Górze w pobliżu Trójmiasta i niedaleko od takich miejscowości jak Puck, Mechowo, Połczyno, Zdrada, Sławutowo, Żelistrzewo, Rzucewo, Mrzezino, Połchowo, Smolno, Rekowo Górne, Widlino, Darżlubie, Osłonino.

Nieopodal znajdują się lasy i jeziora - malownicze położenie dodaje naszemu ośrodkowi atrakcyjności. Naturalną konsekwencją tej lokalizacji jest świeże powietrze, które korzystnie wpływa na zdrowie pensjonariuszy. To, co nas wyróżnia to relatywnie mała liczba mieszkańców, co pozwala zapewnić im jak najlepszą opiekę dopasowaną do indywidualnych potrzeb. Pobliska stacja SKM Trójmiasto ułatwia składanie wizyt i spędzanie czasu z bliskimi.

Posiadamy pozwolenie wydane przez Wojewodę Pomorskiego, które umożliwia nam prowadzenie domu seniora specjalizującego się w sprawowaniu opieki nad osobami niepełnosprawnymi czy z chorobami wieku podeszłego (Parkinson, Alzheimer).

Nasz dom opieki tworzą oddane osoby, dla których zapewnienie dobrostanu pensjonariuszom jest priorytetem. Troskliwa opieka, odpowiednia dawka rozrywki zarówno fizycznej jak i intelektualnej pozwalają podnieść komfort życia mieszkańców. Wsparcie medyków zapewnia ochronę mieszkańców - w połączeniu ze zdrową dietą i życzliwym podejściem osoby starsze czują, że są w dobrych rękach! Optymalne warunki do wypoczynku pomagają w spędzeniu pogodnej jesieni życia.

Zapewniamy:

  • pomoc przy rutynowych czynnościach - codzienna toaleta, ubieranie się i porządkowanie swojej przestrzeni może niekiedy przysparzać trudności. Nasi opiekunowie staną wówczas na wysokości zadania i zapewnią konieczne wsparcie.

  • rodzinną atmosferę - robimy wszystko, co pomoże mieszkańcom naszego prywatnego domu opieki poczuć się jak u siebie, w otoczeniu bliskich osób.

  • celebrowanie okolicznościowych świąt: wielkanocy, wigilii oraz urodzin.

  • dostęp do praktykowania religii - zapewniamy regularne spotkania z księdzem oraz wizyty w pobliskim kościele.

  • fachową opiekę - nasz personel jest odpowiednio przeszkolony i doświadczony w zajmowaniu się schorowanymi osobami.

  • animację czasu wolnego - zapewniamy zarówno ruchowe jak i intelektualne rozrywki dostosowane do możliwości mieszkańców naszego domu seniora.

  • domową kuchnię - wszystkie posiłki są przyrządzone na bieżąco ze świeżych składników. Wierzymy, że odpowiednio zbilansowana dieta pomoże zachować zdrowie i stanowić źródło przyjemności.

  • dostęp do specjalistycznej opieki lekarskiej - poza rutynową kontrolą lekarza prowadzącego nasi podopieczni mogą także korzystać z fachowego wsparcia specjalistów. Ułatwiamy kontakty z lekarzami także w ramach NFZ.

  • rehabilitację - każdy nasz pensjonariusz jest objęty podstawową opieką wykwalifikowanego rehabilitanta.

  • schludne pokoje - nasz prywatny dom opieki oferuje pokoje zarówno dla jednej osoby, dwóch oraz trzech. Każdy z nich posiada podstawowe umeblowanie i system przywoławczy.


Zapewnienie najwyższego stopnia opieki jest dla nas priorytetem. Zazwyczaj decyzja o powierzeniu bliskiej osoby pod skrzydła specjalistycznego ośrodka bywa trudna dla wszystkich zaangażowanych. W pełni to rozumiemy, dlatego robimy wszystko, co pozwoli łagodnie przejść przez etap adaptacji. Nasz dom opieki "Przy Lesie" jest przyjazny dla mieszkańców, a sąsiednie miasta takie jak Puck, Zdrada, Mechowo, Połczyno, Sławutowo, Żelistrzewo, Rzucewo, Smolno, Mrzezino, Połchowo, Rekowo Górne, Widlino, Darżlubie, Osłonino ułatwiają komunikację osobom z Trójmiasta. W efekcie składanie wizyt bliskim osobom jest o wiele prostsze.

W skład naszego zespołu wchodzą doświadczeni opiekunowie, medycy i wolontariusze. 

Dostosowujemy nasze działania do potrzeb i oczekiwań naszych podopiecznych. Zarówno pod kątem sprawności ruchowej, jak i intelektualnej. Wiemy jak zająć się osobami z demencją, chorobą Parkinsona czy Alzheimera.

Staramy się, aby każdy dzień spędzony w naszym domu opieki przebiegał w komfortowej i przyjaznej atmosferze. Bezpieczeństwo, opieka zdrowotne, pożywna dieta, towarzystwo opiekunów i wolontariuszy - to wszystko może być w zasięgu ręki!

 

 

 

Napisz do nas
lub zadzwoń 698 608 664